טיפול בקמטים בעיניים

טיפול בעור העיינים (טיפול בקמטים בעיניים)
העיניים מהוות לא רק חלון לנפש האדם, אלא גם עדות משמעותית למצבו הבריאותי – וגם לגילו. העור סביב העיניים הוא הראשון שמתחיל להסגיר את העובדה שאינכם נמצאים בעשורים המוקדמים של חייכם: עיגולים שחורים בבוקר, קמטי הבעה וצניחה איטית של העפעפיים, מה שמביא לצמצום שטח העפעף ולהקטנה הויזואלית של העיניים.

 

בשל העדינות של אזור זה, חשוב מאוד להתחיל לדאוג להזנה תקינה של העור הדק שסביב העיניים כמה שיותר מוקדם. יחד עם זאת, מלבד טיפול מניעתי ניתן לנקוט מספר פעולות חשובות שעשויות להפחית את הקמטים ולהעניק לאזור מראה רענן יותר, מה שמעניק אפשרות לשמור על מראה צעיר לאורך שנים ארוכות. נציג בפניכם שילוב של אמצעים הנעזרים בעולם האסתטיקה, לצד מתכונים לשימוש ביתי.

 

דרכי טיפול בקמטים בעיניים

 

בוטוקס

טיפול בקמטים בעיניים באמצעות בוטוקס הוא הפופולרי ביותר בתחום האסתטיקה, והוא מאפשר להעניק מענה מידי לקמטים. הבוטוקס פועל בצורה הבאה: הוא מקפיא באופן זמני את השרירים באזור הפנים, מה שמאפשר לעור להיראות מתוח, להעלים את קמטי הצחוק סביב העיניים, באזור שבין הגבות ובאזור המצח. אפקט המתיחות והמיצוק מעניק לפנים מראה הרבה יותר צעיר. חשוב מאוד לבצע את ההזרקות במקום בעל תנאים מתאימים, הנעזר בחומרים מקוריים ובאיכות הגבוהה ביותר.

 

הזנה באמצעות חומרים שיש בבית

בעולם תרופות הסבתא ניתן למצוא מגוון רחב של מסכות מועילות לעור הפנים בכלל, ולעור העיניים בפרט. מדובר בפתרונות מעולים, משום שהטבעיות שלהם מאפשרת למנוע נזק לעור העדין, מחזקת אותו, מזינה בוויטמינים חשובים וחשוב מכל: כמעט אינה עולה כסף. בין החומרים המועילים ניתן למצוא את המלפפון – מכירים את התמונה המוכרת של עיגולי מלפפונים על העיניים? פתרון זה אינו רק מרגיע, אלא גם מצעיר את העור סביב העיניים, מצמצם קמטים ומבהיר עיגולים שחורים. בנוסף, ניתן להכין מסיכה מזינה מחלבון של ביצה, המתפקדת כחומר מחזק וממצק – אך חשוב להסירו לפני שהוא מתקשה יותר מדי, כיוון שהוא עלול דווקא ליצור שקיות מתחת לעיניים.

 

עיסוי

גורם נוסף המתפקד בתור טיפול בקמטים בעיניים הוא עיסוי של אזור זה. העיסוי, כמו כל סוג טיפול דומה, משפיע בצורה ישירה על השרירים ומרפה אותם, מה שעשוי להביא לשיפור מראה העור סביב העיניים. כמו כן, חיזוק של השרירים הקטנטנים הנמצאים בעפעפיים מאפשר למנוע את צניחתם ולספק מראה עיניים גדולות לאורך שנים ארוכות. ניתן לעשות עיסוי ביתי לאחר טיפולי פנים, לקבל אותו בתור שירות משלים בטיפולי פנים מקצועי של קוסמטיקאית או במסגרת טיפולי ספא שונים.

 

איפור

טיפול מידי בקמטים בעיניים יכול כמובן להיות גם איפור. ניתן ליצור מראה עיניים בריא, צעיר ורענן באמצעות התאמה של תכשירים המכסים בצורה עדינה, קלילה ואלסטית את העור סביב העיניים, מכסים על פגמים קיימים ויוצרים מראה פנים אחיד והומוגני. בנוסף לקונסילר ולקרם בסיס, עולם התמרוקים מביא לנו גם מבחר קרמים ממצקים ומצעירים ליום וללילה, אותם רצוי להתאים לסוג העור.

כמובן, תמיד ניתן לשלב בין השיטות המובאות כאן ולדאוג להיראות במיטבכם בכל עת, בכל מקום ובכל מצב.