להשלים את טיפולי הפנים בהליך כירורגי קל- מתי יש צורך ומהן האפשרויות?

אין כמו פנים רעננים, בעלי עור גמיש וחלק בכדי לתת לנו תחושה טובה להתחיל עימה את היום. הפנים הם כרטיס הביקור שלנו והחלק בגופנו שיראה באופן מיידי לכל אדם עימו אנו נפגשים. הרצון והצורך שלנו להראות ולחוש צעירים ולא לתת לזמן לנצח הביא לכך שפותחו סוגים שונים של טיפולים לפנים. מטרתם היא להעלים או לטשטש קמטים ככל שניתן ולהפוך את העור לחיוני וגמיש יותר. סוגי הטיפול הרבים עושים שימוש בעזרים כגון קרני לייזר וחומרים שנועדו למלא את החריצים שישנם בעור או לשתק שרירים מסויימים בפנים שיוצרים את קמטי ההבעה. לעיתים, בנוסף לטיפולים אלה יהיה צורך גם במתיחת פנים. עם זאת, גם תחום זה אינו קופא על שמריו ומציע ניתוח פשוט הרבה יותר ממתיחת הפנים הסטנדרטית.

כל סימפטום והטיפול המתאים לו

לא מעט אנשים שומעים על ניתוח מתיחת פנים ונרתעים בשל היותו ניתוח ממנו יש להתאושש ולכן פונים באופן אוטומנטי לקבלת טיפולים אחרים כגון מילוי קמטים, טיפול באמצעות לייזר, פילינג או בוטוקס. כל אחד מסוגי הטיפולים הללו מסייע לקבלת מראה עור רענן יותר מהיבט אחר. עבור כתמים וקמטים הטיפול האפקטיבי יותר הוא קילוף עור הפנים באמצעות פילינג. עבור בעיה של ירידת נפח עור הפנים הזרקת חומרי מילוי או שומן מדשנת את עור הפנים ומחזירה לו נפח שאבד עם השנים ומראה צעיר יותר. כאשר הבעיה המרכזית היא צניחת רקמת עור ושרירים הטיפול היעיל ביותר הוא מתיחת פנים. בשל העובדה שכל טיפול יעיל לסימפטומים אחרים ומטפל בעור הפנים מהיבטים שונים ניתן גם לשלב בין שני סוגי טיפולים לקבלת מראה רענן ככל האפשר. לכן, כאשר הבעיה המרכזית היא צניחת רקמת עור ושרירים, אחד מסוגי הטיפולים ללא ניתוח הקיימים בשוק לא בהכרח יעשו קיצור דרך וניתן לראות לאחר זמן כי הטיפולים אינם מספיקים בכדי ליצור לשיפור משמעותי במראה. לשם כך יהיה מומלץ לעבור גם ניתוח. לכן, כדאי מלכתחילה לגשת לרופא מומחה בכל סוגי הטיפולים אשר יוכל לייעץ מהו הטיפול המתאים ביותר.

מיני ליפט- ניתוח מהדור השלישי

בשל העובדה שלניתוחי הפנים אין כרגע תחליף, המטפל באופן יעיל מספיק בצניחת רקמת העור והשרירים, גם תחום הניתוחים אינו קופא על שמריו. אם בעבר האופציה היחידה להעלמת קמטים היתה ניתוח בהרדמה מלאה שבו נעשתה פעולה דרסטית יחסית, וההתאוששות ממנו היתה ממושכת, היום ניתן לבחור בהליך מתון יותר המכונה מיני ליפט. זהו ניתוח הנעשה בהרדמה חלקית או בטשטוש ולא בהרדמה מלאה. הוא מתאים במיוחד למי אשר רוצה להעלים את הקמטים בעיקר באזור התחתון של הפנים- הלסת והצוואר אשר מתבטא בקמטים "דמויי בולדוג" בעגה המקצועית, או "אקורדיון", שאצלם חלקם העליון של הפנים אינו זקוק למתיחה.

האפשרות לחסוך את התהליך מהאזור אשר אינו זקוק לניתוח מאפשר מתיחה ממוקדת יותר, אשר בה מטופל רק האזור הזקוק לכך. הדבר יוצר ניתוח קצר וקל יותר, אשר גם ההחלמה ממנו היא מהירה באופן משמעותי ושתוצאותיו נראות באופן מיידי. אם מגדירים מהו קהל היעד הפוטנציאלי לניתוח זה מבחינה כרונולוגית, מדובר באנשים בעשור החמישי לחייהם אשר רואים כי צווארם או אזור הלחיים והסנטר מתחילים להתדלדל וישנו פער בין חלקם התחתון לעליון של הפנים והדבר מפריע להם. באמצעות ניתוח פשוט יחסית ניתן לאזן בין שני חלקי הפנים ולהחזיר אותם להיות במצב דומה.

מהלך הניתוח והתאוששות ממנו

הניתוח נמשך בסביבות שעה וחצי. לפני הניתוח כמובן שתערך פגישה בין הרופא המנתח למטופל בכדי לבחון היטב את מצב העור ולהכין תכנית ניתוח. בתחילת הניתוח יורדם האזור באופן מקומי. החתכים הנדרשים לביצוע המתיחה יעשו מאחורי האוזן או ממש על גבול האוזן בכדי שלא יראו. אז נעשית מתיחת השרירים והרקמות העמוקות בחלקם התחתון של הפנים והצוואר ויוסרו עודפי עור. ישנם רופאים המשלבים עם הניתוח גם שיטות טיפול אחרות כמו מילוי במידת הצורך או כיווץ תרמי של נקבוביות העור באמצעות אולטרסאונד. לאחר מכן יתפרו החתכים. התפרים הם בדרך כלל תפרים נמסים. לאחר הניתוח תהיה התאוששות של מספר שעות במרפאה ולאחר מכן שחרור הביתה. במהלך ימי ההתתאוששות יצוייד המטופל בכדורים משככי כאבים. לאחר כעשרה ימים ההתאוששות היא מוחלטת וניתן להנות מתוצאות משמעותיות למספר לא מבוטל של שנים.