מניעת קמטים בפנים

מיניעת קמטים בפנים

 

הרצון להישאר צעירים ורעננים הוא רצון שמוטמע באוכלוסייה בעולם ואחד הדברים שמעידים יותר מכל על התבגרות העור הם הופעתם של קמטים בפנים. למרות ששום דבר לא באמת יכול לעצור את התרופפות העור, ניתן לדאוג להקפיד על כמה כללי יסוד שיכולים למנוע היווצרות קמטים בפנים, עד כמה שניתן ולדחות את הופעתם ואת היקפם.

 

הימנעות מחשיפה לשמש

השמש היא הגורם מספר אחת לבעיות בעור והקרניים שלה יכולות לפגוע בו מאוד. כמו כן, יש לכור כי החשיפה לשמש היא הגורם המרכזי, יחד עם נתונים גנטיים, להתפתחות והיווצרות סרטן העור. למעשה, גם אם הפגיעה מקרני השמש לא נראית מיד עם החשיפה אליה, במהלך השנים העור יגיב בהתאם והקמטים יכולים להופיע מוקדם יותר מהצפוי, יחד עם נזקים נוספים כמו גידולי עור שפירים וכתמי עור הנוצרים משינויים בפיגמנטציה של העור. על כן, מומלץ ביותר להימנע מחשיפה ממושכת לשמש ולהצטייד תמיד בקרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה, גם בחורף, ובמיוחד במדינה כמו ישראל שהיא שטופת שמש.

 

הימנעות מעישון ומשתיית אלכוהול

הימנעות מעישון ואלכוהול יכולים לעשות רק טוב לבריאות האדם וכמובן גם לבריאות עור הפנים והמראה שלהם. העישון והאלכוהול מעכבים ומפחיתים את רמת הפעילות של המערכת החיסונית, מה שאומר שאם נגעים ופגמים בעור אמורים להירפא על ידי המערכת החיסונית, פעולתה האיטית במקרים של צריכת אלכוהול ועישון, תמנע את ריפוי הבעיה ויכולה להתפתח בעתיד לקמטים בפנים. כמו כן, עשן הסיגריות ותנועת היניקה של הסיגריה גורמים לקמטוטים נראים לעין מעל הפה העליונה ומתחת לאף, בגיל מוקדם מהצפוי ויש לציין, כי באזור זה קשה מאוד להעלים קמטים, גם באמצעות האמצעים המתקדמים של הרפואה הפלסטית כיום.

 

הקפדה על טיפולי פנים באופן קבוע ויומיומי

עור הפנים מגיב אל פגעי מזג האוויר ואל זיהום האוויר היומיומי יותר מכל חלקי העור האחרים מכיוון שהוא חשוף באופן קבוע לאוויר. על כן, טיפולי פנים אצל קוסמטיקאית מקצועית וכן ניקיון יומיומי של הפנים, תורמים לבריאות העור ויכולים להיות גורם משמעותי בהאטה של התקמטות הפנים.

 

תזונה נכונה וכושר גופני

העור כמו יתר האיברים ניזון ומושפע ממה שהאדם מכניס אל גופו ומהאופן שבו הוא מתחזק אותו. תזונה נכונה יכולה לחולל שינוי מהותי בעור לחיוב ולגרום לו להיראות קורן יותר ובריא יותר. כמו כן, תזונה נכונה ופעילות גופנית יגרמו לעור להיות בריא יותר ועמיד בפני מזיקים שונים, כך שהופעת הקמטים עשויה להופיע מאוחר יותר מהרגיל.

 

שימוש בתכשירי מתאימים

אחד האמצעים למנוע את הופעתם של הקמטים בגיל צעיר או להפחית את הכמות והעומק שלהם, הוא להשתמש בתכשירים מתאימים אשר מעוררים את פעילותו של העור ושומרים אותו בריא ויפה יותר. תכשירים אלו מורכבים מחומרים אשר ממריצים את העור ולמעשה גורמים לו להישאר מתוח, מבלי לבצע את פעולת המתיחה מבחוץ. כל התהליך נעשה באופן טבעי והתכשירים רק מניעים את התהליך, שהולך ודועך עם הגיל.